Rodinné centrum Pohoda

O Pohodě

Naše rodinné centrum Pohoda působí v Semilech již od roku 2012.

Za dobu svého trvání využilo našich služeb několik desítek maminek i tatínků se svými ratolestmi. Kromě pravidelných setkání pořádáme občasné přednášky, besedy, večery pro ženy, výlety nebo Mikulášskou párty.

Jsme zaměřeni na rodiče, ale i prarodiče s dětmi ve věku od 0 do 6 let, a to bez rozdílu sociálního, či etnického. 

Náš přístup k výchově dětí a k vedení centra vychází z tradičních křesťanských hodnot, prověřených letitou praxí.

Rodiče u nás najdou bezpečné a pohodové prostředí, které vytváří vhodné zázemí pro vytváření sociálního kontaktu.

Nabízíme také možnost odborného poradenství v oblastech výchovy dětí, partnerství a krizových životních situacích.

Pár fotek z naší Pohody

Jak to u nás chodí

Ve školním roce 2023/2024 se scházíme každé úterý a pátek od 9:30 do 11:30 hodin.
Cena za návštěvu s 1 dítětem je 70 Kč.

Přivítání

9:30

Přicházet můžete už od 9:30, ale není to podmínkou. Přivítáme se ve dveřích a než začne program, máte prostor se trochu rozkoukat, pohrát si nebo popovídat.

Prográmek

10:00

Během prográmku si společně zazpíváme s kytarou, trošku se protáhneme, povíme si básničku nebo pohádku a zahrajeme si jednoduché dětské pohybové hry.

Svačinka

10:30

Všichni se sejdeme u stolu, kde si společně pochutnáme na lahodné svačince. Maminky si mohou zakoupit šálek kávy, pro malé děti máme i jídelní židličky.

Vyrábění

10:45

Vyrábění je vždy jednoduché, přizpůsobené schopnostem i těch nejmenších dětí. Kdo má zájem, může se do toho hned po svačince pustit.

Volná hra

11:00

Po svačince, případně po vyrábění, následuje volná zábava. Děti si užijí legraci třeba na klouzačce, v domečku nebo v bazénku s kuličkami.

Rozloučení

11:30

Hrát si, povídat si a užívat si společné radostné chvilky s dětmi u nás můžete až do zavíračky. :) A příště se na vás zase budeme moc těšit!

Jsme členem Asociace Comeniana

Naše rodinné centrum zaštiťuje Asociace Comeniana, díky níž máte možnost u nás v Pohodě navštívit mimo jiné také přednášky, kurzy rodičovství, besedy a akce pro rodiny zaměřené na výchovu, posílení a stmelení rodinného života. 

Ideový kodex Asociace Comeniana pro mateřská a rodinná centra, do jejichž sítě od roku 2015 patříme i my, vychází z pedagogicko-sociálního odkazu literárních děl J. A. Komenského, biskupa Jednoty bratrské.

„I když naše děti míří k dospělosti, potřebují o to víc, abychom se o ně zajímali. Dospívání neznamená nechat je jít. Znamená vzájemně se držet na velmi hrbolaté cestě.“

Ron Taffel